استوارترین شرکت های جهان | سایت تفریحی پُرِپُر

استوارترین شرکت های جهان

اقتصاد هر کشوری تاثیر چشمگیری به صنایع و فعالیت کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ آن کشور دارد. ثبات و رشد موزون و منسجم اقتصادی از جمله عواملی است که نقشی اساسی در سوددهی کمپانی‌های بزرگ دنیا دارد. برعکس، بی‌ثباتی سیاست‌های اقتصادی و اتخاد تصمیمات غیرکارشناسی و شتاب‌زده تاثیری جز رکود، ورشکستگی و حتی تعطیلی برای کمپانی‌های بزرگ دنیا به همراه ندارد.

index23

شاید به همین دلیل هم باشد که در فهرست پایدار‌ترین کمپانی‌های دنیا که «فوربس» منتشر کرده نام هیچ کمپانی آمریکایی‌ای در بین هشت نام نخست این فهرست دیده نمی‌شود. بحران‌های اقتصادی‌ای که این روزها گریبان آمریکا را گرفته تاثیرات چشم‌گیری بر فعالیت کمپانی‌های بزرگ داشته است. در این فهرست کشورهای اروپایی یکه‌تاز پایدارترین کمپانی‌های تجاری دنیا هستند.

Umicore

کشور: بلژیک

زمینه فعالیت: مواد و معدن

«یومی‌کور» شرکتی چندملیتی در زمینه استخراج معادن و فلزات است، که دفتر مرکزی آن در شهر «بروکسل» قرار دارد. این کمپانی در سال ۱۹۸۹ میلادی با ادغام چهار شرکت که عموما در زمینه استخراج معادن و ذوب فلزات صنعتی فعالیت می‌کردند، تاسیس شد. در طول سال‌های بعد، «یومی‌کور» فعالیت‌هایش را توسعه داد‌.

Natura Cosmeticos

کشور: برزیل

زمینه فعالیت: لوازم آرایشی ـ بهداشتی

«ناتورا» بزرگ‌ترین شرکت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی برزیلی است. «ناتورا» در حال حاضر بالغ بر ۱٫۲ میلیون فروشگاه و عامل فروش دارد. هم‌‌اکنون نمایندگی‌های این کمپانی در کشورهایی همچون مکزیک، فرانسه، کلمبیا، شیلی، برزیل، آرژانتین، بریتانیا، پرو، استرالیا و ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کنند.

Statoil

کشور: نروژ

زمینه فعالیت: انرژی

«استات اویل» یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های نفت و گاز است، که در سال ۱۹۷۲ میلادی تاسیس شده است. این کمپانی در سال ۲۰۰۷ میلادی و پس از ادغام با بخش نفت و گاز شرکت «نورسک هیدرو» توسعه یافت. بزرگ‌ترین سهامدار کمپانی «استات اویل»، وزارت نفت و انرژی نروژ است که ۶۷ درصد از سهام این کمپانی را در اختیار دارد.

Neste Oil

کشور: فنلاند

زمینه فعالیت: انرژی

«نسته اویل» مشهورترین شرکت نفت و گاز فنلاندی است که عمده فعالیت‌های آن در زمینه پالایش و بازاریابی نفت خام و گاز طبیعی و انتقال بنزین و فرآورده‌های نفتی است. کمپانی نسته اویل در ساختار خود از سه بخش تشکیل شده است: تولید فرآورده‌های نفتی، خرده‌فروشی بنزین و تولید انرژی‌های تجدیدپذیر.

Novo Nordisk

کشور: دانمارک

زمینه فعالیت: بهداشت و درمان

«نوو نوردیسک»‏ یک شرکت داروسازی است، که در سال ۱۹۲۳ میلادی با نام «نوردیسک» تاسیس شد و در سال ۱۹۸۹ میلادی پس از ادغام با شرکت «نوو اینداستری»، به بزرگ‌ترین تولیدکننده داروی دانمارک تبدیل شد.کارخانجات تولیدی آن، در هفت کشور جهان فعالیت می‌کنند. دفاتر اداری آن نیز در ۷۹ کشور فعال هستند.

Storebrand

کشور: نروژ

زمینه فعالیت: امور مالی

«استوربرند» یک شرکت خدمات مالی نروژی است که در سال ۱۷۶۷ میلادی تاسیس شده و زمینه اصلی فعالیت‌های آن ارائه خدمات بیمه است. شرکت زیرمجموعه «استوربرند»، که با نام «پی‌اند سی» فعالیت می‌کند، در سال ۲۰۰۶ میلادی شرکت سوئدی «اس‌پی‌پی» ـ را که از شرکت‌های تابعه هندلزبانکن سوئد بود ـ خریداری کرد.

Philips Electronics

کشور: هلند

زمینه فعالیت: لوازم الکتریکی و تجهیزات پزشکی

«فیلیپس» یکی از مشهورترین برندهای تجاری در زمینه تولیدات لوازم الکتریکی و تجهیزات پزشکی است که دفتر مرکزی آن در «آمستردام» هلند قرار دارد. «جرارد فیلیپس» این کمپانی را در سال ۱۸۹۱ میلادی در آیندهوون تاسیس کرد. تعداد کارکنان آن بیش از ۱۲۲ هزار نفر است و در ۶۰ کشور جهان خدمات خود را ارائه می‌کند.

Dassault Systemes

کشور: فرانسه

زمینه فعالیت: فن‌آوری اطلاعات

«داسو سیستم»، یک شرکت فرانسوی است که در عرصه نرم‌افزارهای شبیه‌سازی سه‌بعدی فعالیت می‌کند. شعار این کمپانی این است: «اگر پرسش‌های خوب طرح کنیم، خواهیم توانست دنیا را تغییر دهیم.» این کمپانی در سال ۲۰۱۲ میلادی بالغ بر ۲٫۰۲۸ میلیارد یورو درآمد داشته است. «داسو سیستم» بالغ بر ۱۰ هزار کارمند دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*