گرانترین شهر های جهان | سایت تفریحی پُرِپُر

گرانترین شهر های جهان

براساس این آمار، لندن گران‌ترین شهر دنیاست و تهران در رده صد و نود و دوم ایستاده است. شاخص قیمت در تهران ۷۳ است و این یعنی اینکه تهران ۲۷ درصد ارزان‌تر از شاخص مرجع است. در این مطلب برای هر شهر نیز یک «شاخص هزینه» درنظر گرفته شده است.

index

لندن ـ انگلستان

شاخص هزینه: ۲۸۰

لندن بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در بریتانیا و بزرگ‌ترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا است. این شهر یکی از مراکز تجاری، مالی و فرهنگی عمده در جهان است که میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۰۸، ۱۹۴۸ و ۲۰۱۲ و پارالمپیک ۲۰۱۲ بوده است. این شهر یکی از قطب‌های حمل‌و نقل بین‌المللی در جهان است و پنج فرودگاه بین‌المللی دارد.

اسلو ـ نروژ

شاخص هزینه: ۲۶۷

اسلو مرکز فرهنگی، علمی، اقتصادی و اداری نروژ است و کانون اصلی بازرگانی، بانکداری، صنایع و کشتیرانی نروژ در این شهر قرار دارد. این شهر از کانون‌های مهم بازرگانی دریایی و صنایع دریایی اروپا نیز به‌شمار می‌رود و شمار زیادی شرکت مربوط به بخش دریانوری و بیمه دریایی در آن قرار گرفته که برخی از آنها از شرکت‌های بزرگ دنیا در این بخش هستند.

ژنو ـ سوئیس

شاخص هزینه: ۲۵۹

شهر ژنو در ماه‌های اخیر و این روزها به دلیل اینکه میزبان برخی از کنفرانس‌های بزرگ جهان بوده، حسابی در رسانه‌های دنیا حضور داشته است. مذاکرات هسته‌ای بین ایران و کشورهای ۱ + ۵ و نیز مذاکرات صلح سوریه از مهم‌ترین برنامه‌های بین‌المللی این شهر بوده است. در این شهر سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و اروپایی زیادی قرار دارد از این رو یک شهر بین‌المللی محسوب می‌شود.

زوریخ ـ سوئیس

شاخص هزینه: ۲۵۶

زوریخ بزرگ‌ترین و پرجمعیتﺗﺮین شهر در کشور سوئیس و مرکز ایالت زوریخ است. این شهر در شمال مرکزی سوئیس، در دامنه کوﻩ‌های آلپ قرار دارد. زوریخ، مهمﺗﺮین قطب اقتصادی سوئیس ﺑﻪشمار رفته و گاه از آن ﺑﻪعنوان پایتخت فرهنگی این کشور یاد می‌شود؛ حال ﺁنکه پایتخت سیاسی سوئیس، شهر برن است. زوریخ شهری با بهترین کیفیت زندگی در جهان شناخته می‌شود.

نیویورک سیتی ـ نیویورک

شاخص هزینه: ۲۳۷

نیویورک پرجمعیت‌ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکاست که از پنج ناحیه برانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استاتن آیلند تشکیل شده‌است. این شهر یکی از قطب‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهان است. در میان شهرهای بزرگ جهان، تولید ناخالص داخلی نیویورک در زمره بیشترین‌ها قرار دارد. شهر نیویورک با داشتن بیش از ۵۳ آسمانخراش بیشترین تعداد آسمانخراش را در دنیا دارد.

لوزان ـ سوئیس

شاخص هزینه: ۲۳۳

«لوزان» یکی از شهرهای بخش فرانسوی‌زبان کشور سوئیس است. این شهر در کناره دریاچه ژنو در شرق سوئیس و مقابل بخش اویان فرانسه قرار گرفته است. لوزان در حدود ۵۰ کیلومتری شمال شرقی ژنو جای دارد. مقر کمیته بین‌المللی المپیک در این شهر واقع شده است. لوزان روی سه تپه ساخته شده است. این شهر به علت داشتن دانشگاه‌های زیاد به شهر دانشجویی نیز ملقب است.

سنگاپور ـ سنگاپور

شاخص هزینه: ۲۲۸

سنگاپورکشوری ثروتمند و مدرن است. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند. سنگاپور از سال ۱۸۲۴ تا ۱۹۶۳ میلادی، به غیر از سه سال در زمان جنگ جهانی دوم یکی از مستعمرات بریتانیا بود. در سال ۱۹۶۳ سنگاپور به عنوان عضوی از فدراسیون مالزی استقلال خود را از بریتانیا به‌ دست آورد. این کشور در نهایت دو سال بعد در سال ۱۹۶۵ از مالزی جدا شد و جمهوری سنگاپور شکل گرفت.

پاریس ـ فرانسه

شاخص هزینه: ۲۱۹

پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه‌های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات، مد و علم است. پاریس را در کنار لندن، توکیو و نیویورک، ابرشهرهای جهان می‌نامند. پاریس بزرگ‌ترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر اقتصادی جهان از نظر سطح تولید ناخالص داخلی است. این شهر میزبان شماری از برجسته‌ترین سازمان‌های بین‌المللی همچون یونسکو است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*