بوئینگ ۷۷۷ مالزی در آسمان ویتنام ناپدید شده است. | سایت تفریحی پُرِپُر

بوئینگ ۷۷۷ مالزی در آسمان ویتنام ناپدید شده است.

جستجو برای یافتن بوئینگ B۷۷۷-۲۰۰ پرواز MH۳۷۰ یا بقایای آن که پس از ترک کوالالامپور به مقصد پکن ناپدید شده، هنوز ادامه دارد.

malezi

براساس گزارش BBC، هواپیمایی مالزی در بیانیه‌ای اعلام کرده که این هواپیما روز شنبه ساعت ۲:۴۰ به وقت محلی و پس از ترک کردن فرودگاه کوالالامپور ناپدید شده‌است. این هواپیما باید درحدود چهار ساعت پس از آغاز پرواز در فرودگاه پکن فرود می‌آمد.

وزیر حمل‌و‌نقل مالزی اعلام کرد هیچ اطلاعاتی از لاشه هواپیما در دست نیست و خواستار تجسس و تحقیقات بیشتر شد. وی اعلام کرد مقامات با نهایت توان خود در تلاش برای یافتن موقعیت هواپیما هستند و ابراز امیدواری کرد شفافیت اطلاع رسانی دولت مالزی درک شود،‌ اما به خانواده‌های سرنشینان این هواپیما گفت پیش از اطلاع‌رسانی باید از صحت اطلاعات اطمینان حاصل شود.

این هواپیما به گفته دولت ویتنام،‌ در جنوب ویتنام از صفحه رادار خارج شد و آخرین موقعیتی که هواپیما در آن مشاهده شده شبه جزیره سا‌مائو بوده‌است.

این بوئینگ B777-200 حامل ۲۲۷ نفر مسافر از جمله دو کودک و ۱۲ خدمه بوده‌است. تاکنون هیچ‌ گزارشی از سقوط هواپیما در آب‌های چین و یا در کشور ویتنام منتشر نشده است. ۱۵۳ نفر از مسافران این هواپیما چینی، ۳۸ نفر مالایی،‌۱۲ نفر اندونزیایی، ۷ نفر استرالیایی، چهار نفر آمریکایی، دو نفر نیوزیلندی،‌دو نفر کانادایی و دو نفر اکراینی و روسی و چندین نفر نیز از کشورهای ایتالیا، تایوان، هلند و اطریش بوده‌اند.

با وجود اعلام رسمی سقوط این هواپیما هنوز اثری از آن پیدا نشده و جستجو کماکان به صورت دقیق و سری ادامه دارد. احتمال ربایش هواپیما توسط گروه های ترورسیتی وجود دارد. منطقه مورد نظر در اقیانوس ارام و هند دارای مناطق بکری است که احتمال مخفی شدن هواپیما در ان وجود دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*